Letošnje tradicionalno »Srečanje Gradišč Slovenije« se je odvijalo 23. junija na Dolenjskem v Gradišču pri Šentjerneju. Srečanje je organiziralo Turistično društvo ZVON, ki nas je medse povabilo z naslednjimi rimami:

Vsi Gradiščani danes zbrani,

Vse skrbi so zdaj ob strani,

Zdaj ob našem smo ognjišču

Dobrodošli v Gradišču.

(Jože Grgovič)

Najprej smo bili zelo lepo sprejeti v samem Šentjerneju v njihovem novem Kulturnem centru Primoža Trubarja, kjer nas je pozdravil župan Franc Hudoklin. Od tu pa smo se odpeljali v Gradišče pri Šentjerneju, kjer so nas domačini ponovno zelo lepo sprejeli in nas pogostili z dobrotami pridnih kuharic, nas razgibali ob zanimivih družabnih igrah, zvečer pa smo se vsi še zavrteli ob zvokih ansambla Rubin. Vaščani Gradišča pri Šentjerneju so bili gostitelji 2. Srečanja Gradišč Slovenije že v letu 2002, takoj za uspešnim »1. Srečanjem Gradišč Slovenije« v letu 2001, ki smo ga pripravili člani Turističnega društva Gradišče pri Lukovici in nam je v ponos, da so naša prizadevanja obrodila tako uspešno in tradicionalno prireditev v okviru celotne Slovenije.

Ob tem vas lahko že sedaj povabimo na » 13. Srečanje Gradišč Slovenije«, ki bo letos v Gradišču nad Prvačino.

TD Gradišče

sp;     TD Gradišče