Tudi letos smo se v začetku leta zbrali šahisti na tradicionalnem šahovskem turnirju v naši brunarici. Letos namreč mineva že 20 let odkar se v Gradišču igra šah pod okriljem turističnega društva Gradišče. V začetku je šahistom prostor odstopil gospod Matija Cerar. Sedaj pa se že vrsto let dobivamo v brunarici turističnega društva. Turnirja se je tokrat
udeležilo 10 udeležencev. Po petih urah hudih bojev na šahovnici smo dobili zmagovalce. Najbolje so se odrezali Gregor Barlič (1. mesto), Marjan Prelovšek (2. mesto) in Dušan Drčar (3. mesto). Ostali udeleženci so se razvrstili v naslednjem vrstnem redu: Alfonz Hrovat, Milan Vesel, Mavricij Vidmar, Viki Hrovat, Niko Kokalj, Stane Dolinšek in Vinko Nakrst. Poleg praktičnih nagrad za vse udeležence, so prvi trije prejeli tudi pokal. Po končanem turnirju in slikanju smo imeli še obvezno zakusko, ki je trajala še dolgo v noč z obvezo, da se drugo leto spet vidimo.