Tudi letos, kot vsa leta doslej, smo se vaščani Gradišča pri Lukovici udeležili že 16. srečanja Gradišč Slovenije, ki je potekalo pri sv. Tomažu. V soboto 25. 6. 2016 smo se zgodaj zjutraj z avtobusom in našim sedaj že stalnim voznikom Frenkom, izpred mačkovega poda podali na samo srečanje. Srečanja se nas je udeležilo 30 oseb, po večini vaščanov Gradišča pri Lukovici. Tokratna udeležba je bila nekoliko nižja kot običajno, saj je bilo potrebno večer pred izletom še postaviti mlaj sovaščanu ob njegovem Abrahamu. Ta isti sovaščan nas je pred odhodom tudi prijetno presenetil z manjšo pogostitvijo. Dobre volje smo se nato odpeljali preko Trojan proti sv. Tomažu kamor smo prispeli ob 10:30. Po dobrodošlici domačega društva in ogledu prizorišča smo se v skupinah odpravili na ogled cerkve sv. Tomaža, kjer je bila ob 12. uri tudi darovana maša za vse Gradiščane. Po maši je sledilo prijetno druženje za vse udeležence srečanja. Po predstavitvi vseh Gradišč, kjer smo v spomin prejeli tudi sadiko bananovca, je sledil zabavni del srečanja z raznimi igrami. Po 20. uri pa smo se zavrteli še v zvokih domačega ansambla in preizkušali srečo na srečelovu. V kolikor bi si tovrstni dogodek želeli ogledati oz. se ga udeležiti vljudno vabljeni, da se nam naslednje leto pridružite na 17. srečanju Gradišč Slovenije, ki bo pri Slovenj Gradcu.

Zapisal: Dušan Drčar

Fotografiji: Silva Burja