Že ko je bilo Gradiško jezero še v nastajanju, si je TD Gradišče za eno od svojih glavnih prireditev zamislilo in tudi izpeljalo tekmovanje v teku okoli jezera. Od leta 2004 dalje se ta prireditev odvija vsako leto v mesecu maju, tako da bo leta 2013 potekal, sedaj že tradicionalni »10. tek okoli  Gradiškega jezera«.
Športnega dogodka se udeležujejo tekači vseh starosti, od najmlajših do najstarejših, iz bližnje in daljnje okolice. Največje število udeležencev je bilo 140, nikoli pa udeležba ne pade pod 80 tekmovalcev. Nekateri tekači nabirajo svojo tekmovalno pripravljenost oziroma kondicijo prav na progi okoli jezera, drugi so člani različnih atletskih ali drugih športnih klubov. Najkrajša tekmovalna dolžina meri 1200 m, najdaljša 12.600 m (trije krogi). Za natančnost meritev in končne rezultate skrbi Atletski klub Domžale, TD Gradišče pa poskrbi za izvedbo same prireditve, ki je do sedaj potekala tudi v deževnem, vetrovnem in hladnem vremenu. Mesec maj je namreč znan po vremenski Zofki, ki jo pogosto zagode ravno na dan našega teka. Društveni šotori poskrbijo za zavetje, kuhinja za topel obrok, šank pa za veselje ob in po prireditvi.
Poleg medalj za prva tri mesta dobijo zmagovalci tudi darila, vsak udeleženec teka pa majico in vodo.